Види шаф купе

Підбір меблів для квартири – процес приємний і проблемний одночасно. Витримати дизайн, необхідну функціональність, вписатися в розміри і не витратити зайвих грошей доступно не кожному господареві. Одним з виграшних рішень для обстановки квартири міцно стало використання шаф купе. Відмітною особливістю цього вигляду меблів, яке і стало причиною назви, служать розсувні двері, відкриття яких здiйснюється з використанням рейкових направляючих, що значно економить місце в порівнянні із звичайними дверима.

Вбудована шафа купе
Вбудована шафа купе

Відмінності з форми

Шафа купе повинна органічно вписуватися в приміщення. Вона може бути комбінована, поєднуюча частини з розсувними дверима і відкриті полиці, секції для побутової техніки, набори висувних ящиків. Зручні і виграшно виглядають кутові варіанти із круговими полицями з боків, і радіусне виконання. Використання дзеркал, фотопанно і різних варіантів підсвічувань дозволяє реалізувати сміливі дизайнерські рішення.

Вбудована шафа купе
Вбудована шафа купе

Відмінність за матеріалом і фурнітурою

Розсувний механізм дверей може бути виконаний із сталі або алюмінію, мати верхнє або нижнє кріплення. У всіх цих варіантів є свої достоїнства і недоліки. Сталь жорсткіша і довговічніша, алюміній м’якший, але робота таких механізмів тихіша. Верхнє кріплення менше схильне до попадання сторонніх предметів і сміття в полози, що веде до заклинювання дверей, проте нижнє кріплення дешевше і для деяких випадків більш функціональне.

Матеріалом може служити МДФ або ДСП. Про відмінності, позитивні якості і недоліки цих матеріалів існує велика кількість інформації. Відзначимо найголовніші. ДСП витримує великі навантаження, але боїться вологості. МДФ із-за своєї високої щільності дозволяє виробляти вироби з фігурними елементами, але боїться високих температур і розраховано на менше навантаження.

Радіусна шафа купе
Радіусна шафа купе

У різноманітті варіантів шаф купе головне – можливість індивідуального виконання для конкретного приміщення. Існують корпусні готові варіанти, але вписати їх в складний об’єм не завжди можливо. Вітальня, дитяча, передпокій, кухня, ванна кімнати. Всі вони, окрім конкретних розмірів і планувань, мають свої особливості і умови експлуатації. Врахувати всі ці особливості і отримати максимум функціональності завдання не просте, але вирішуване за допомогою варіанту «шафа купе на замовлення». Здійснити підбір технічних, дизайнерських і функціональних характеристик для здобуття результату, який в подальшому стане прикрасою і корисною складовою вашої квартири, допоможуть досвідчені замірники і проектувальники — дизайнери шаф купе.